Kehitysvammaisten asumispalvelut

Kysy vapaita paikkoja tai palveluita alla olevalla lomakkeella tai katso tarkemmat yhteystiedot alta tai vasemmasta navigaatiosta.

Voit antaa lomakkeella palautetta!

Yhteystietosi

* merkityt kentät ovat pakollisia.

Pyydän lisätietoja / tarjousta seuraavista palveluistanne

Lisätietoja tarjouspyyntööni tai viestini Esperille

Pääkaupunkiseutu

Asiakaspalvelu arkisin

050 337 2125

Sointu, Helsinki

Yksikönpäällikkö
Hanna Suorsa
050 337 2125
hanna.suorsa@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Aura

Asiakaspalvelu arkisin

050 438 7994

Uunilintu, Aura

Yksikönpäällikkö
Kirsi Toivonen
050 438 7994
kirsi.toivonen@esperi.fi

Ohjaajat
050 368 5960

Työtoiminnanohjaaja
Elina Säteri 050 463 6954

Toimipisteen esittely

Forssa

Asiakaspalvelu arkisin

050 325 0065

Popliini, Forssa

Yksikön päällikkö
Kirsi Tuomola
050 325 0065
kirsi.tuomola@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Hartola

Asiakaspalvelu arkisin

050 917 9964

Päivälehto, Hartola

Yksikönpäällikkö
Jari Lepistö
050 917 9964
jari.lepisto@esperi.fi 

Palvelukoti Onnela
Metsolantie 26, 19600 Hartola
Ohjaajat 050 917 1321
Tiiminvetäjä Timo Peltonen 050 913 3226

Palvelukoti Toivola
Laaksotie 21 A, 19600 Hartola
Ohjaajat 050 913 3217
Tiiminvetäjä Pia Kumpulehto 050 917 9963

Toimintakeskus Kimara ja liikkuva päivätoiminta
Metsolantie 26, 19600 Hartola
Toiminnanohjaajat
Tiia 050 913 3222
Sari 050 913 3223
Kaisu 050 913 3224
Niina 050 913 3225

 

Toimipisteen esittely

Iisalmi

Asiakaspalvelu arkisin

050 436 4543

Suistamo, Iisalmi

Yksikönpäällikkö
Kati Rönkkö
050 436 4543
kati.ronkko@esperi.fi

Aluepäällikkö
Pia Hyttinen
0440 292072
pia.hyttinen@esperi.fi

 

Toimipisteen esittely

Järvenpää

Asiakaspalvelu arkisin

050 406 8514

Narikka, Järvenpää

Yksikönpäällikkö
Sanna Nurmela
050 406 8514
sanna.nurmela@esperi.fi 

IsoNarikka Yrittäjänkatu 39, Järvenpää

PikkuNarikka Yrittäjänkatu 39, Järvenpää

KotiNarikka Yrittäjänkatu 37, Järvenpää

PäiväNarikka Ahertajankatu 11, Järvenpää

PihaNarikka Yrittäjänkatu 37, Järvenpää

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin

050 325 8165

Järvenpään Palvelukoti Kivipuisto

Yksikönpäällikkö
Satu Solin
050 325 8165
satu.solin@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin

046 923 0080

Pähkinä, Järvenpää

Myyntipäällikkö
Marika Seppälä
046 923 0080
marika.seppala@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Joutseno

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

046 923 0691

Pappilankoti, Joutseno

Yksikönpäällikkö
Anita Kononen
046 923 0691 
anita.kononen@esperi.fi

Ohjaajat
040 5518 140

Päivätoimintatupa
040 3523 644

Toimipisteen esittely

Kaarina

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

040 725 6524

Littoinen, Kaarina

Yksikönpäällikkö
Tapani Nurmi
040 7256 524
tapani.nurmi@esperi.fi

Ohjaajat
010 4089 290

Toimipisteen esittely

Kalajoki

Asiakaspalvelu arkisin

050 570 9752

Hannilanpirtti, Kalajoki

Yksikönpäällikkö
Pia Hilli
050 570 9752
pia.hilli@esperi.fi 

Aluepäällikkö
Santtu Karppinen
0400 923 357
santtu.karppinen@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Kankaanpää

Asiakaspalvelu arkisin

050 326 8049

Sinirinta, Kankaanpää

Yksikönpäällikkö
Outi Kangasniemi
050 326 8049
outi.kangasnimi@esperi.fi

Myyntipäällikkö
Pia Kajava
050 5691945
pia.kajava@esperi.fi


Toimipisteen esittely

Kuopio

Asiakaspalvelu arkisin

050 595 4244

Savolanmutka, Kuopio

Myyntipäällikkö
Eija Jaalivaara
040 778 3535
eija.jaalivaara@esperi.fi

Aluepäällikkö
Pia Hyttinen
0440 292 072
pia.hytiinen@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Lahti

Asiakaspalvelu arkisin

046 923 0080

Lähde Uusi, Lahti

Myyntipäällikkö
Marika Seppälä
046 923 0080
marika.seppala@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

050 570 9760

Puotikatu, Lahti

Yksikönpäällikkö
Ilkka Voutilainen
050 570 9760
ilkka.voutilainen@esperi.fi

Ohjaajat
Keltainen talo 050 558 8966         
Sininen talo 050 433 4818        
Vihreä talo 050 567 7665
Päivätoiminta 050 400 6828

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

050 442 0281

Pilari, Lahti

Yksikönpäällikkö
Jami Takala
044 3318 812
jami.takala@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Lapua

Asiakaspalvelu arkisin

046 920 2791

Helmi, Lapua

Yksikönpäällikkö
Simo Lamminsivu
046 920 2791
simo.lamminsivu@esperi.fi 

Aluepäällikkö
Heli Seppälä
0440 292 082
heli.seppala@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Liminka

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

044 522 1163

Ystäväntie, Liminka

Yksikönpäällikkö
Merja Suvanto
044 522 1163
merja.suvanto@esperi.fi

Ystäväntupa
Ohjaajat 010 4089 150
Tiiminvetäjä Minna Harjuhahto 044 7202 444

Ystävänpirtti
Ohjaajat 010 4089 151
Tiiminvetäjä Tiina Virkkunen 050 4016 069

Toimipisteen esittely

Nastola

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

044 307 0001

Lähde, Nastola

Yksikönpäällikkö
Tomi Salomaa
044 307 0001
tomi.salomaa@esperi.fi

Ohjaajat
03 7873700
Toimipisteen esittely

Oulu

Asiakaspalvelu arkisin

040 159 4285

Kangasrousku, Oulu

Yksikönpäällikkö
Laura Meriläinen
040 159 4285
laura.merilainen@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Pieksämäki

Asiakaspalvelu arkisin

050 461 7452

Kotipesä, Pieksämäki

Yksikönpäällikkö
Marjut Ilmoniemi
050 461 7452
marjut.ilmoniemi@esperi.fi

Ohjaajat
Alakerta 040 500 4001
Yläkerta 0400 730 908

Tiiminvetäjä
Niina Saarnak 050 414 1550

Toimipisteen esittely

Rauma

Asiakaspalvelu arkisin

050 382 6489

Kivitasku, Rauma

Yksikönpäällikkö
Riikka Ruohola
050 570 3101
riikka.ruohola@esperi.fi

Ohjaajat
050 382 6489

 

Toimipisteen esittely

Rovaniemi

Asiakaspalvelu arkisin

Kasperikoti, Rovaniemi

Yksikönpäällikkö
Sari Poikajärvi 
0400 784884
sari.poikajarvi@esperi.fi 

Hoitokoti Kasperi
Niittyleinikki 5–7, 96190 Rovaniemi
Lasten ryhmäkoti: 045 1373335
Nuorten ryhmäkoti: 040 1779247 

Hoitokoti Kevätportti
Kevätportti 4, 96190 Rovaniemi
Ohjaajat: 050 525 0598
Heli Sieppi: 044 577 4726 

Toimipisteen esittely

Sastamala

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

050 469 9217

Liekolakoti, Sastamala

Yksikönpäällikkö
Minna Raiskio
050 469 9217
minna.raiskio@esperi.fi

Ohjaajat
1 krs 050 462 0758
2 krs 050 308 5234

Tiiminvetäjä
Satu Peltola 050 563 2457

Toimipisteen esittely

Suomussalmi kk

Asiakaspalvelu arkisin

050 525 3838

Keltasirkku, Suomussalmi

Yksikönpäällikkö
Raija Kemppainen
050 525 3838
raija.kemppainen@esperi.fi

Ohjaajat
044 365 6621

Toimipisteen esittely

Turku

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

046 922 2267

Pikkutikka, Turku

Yksikönpäällikkö
Maija Susi
046 922 2267
maija.susi@esperi.fi 

Ohjaajat
050 440 8677

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin

050 569 1945

Pajusirkku, Turku

Myyntipäällikkö
Pia Kajava
050 569 1945
pia.kajava@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Tyrnävä

Asiakaspalvelu arkisin

044 531 9613

Tyrnävän Hoivakoti Tyrni

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin

044 5319617

Tyrni, Tyrnävä

Toimipisteen esittely

Veikkola

Asiakaspalvelu arkisin

040 570 2279

Kotilo, Veikkola

Yksikönpäällikkö
Auli Forsman
040 570 2279
auli.forsman@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Ylöjärvi

Asiakaspalvelu arkisin

050 3417 168

Kastanja, Ylöjärvi

Myyntipäällikkö
Hannele Naumanen
050 574 2389
hannele.naumanen@esperi.fi

Toimipisteen esittely