Mielenterveyskuntoutujien asumispalvelut

Kysy vapaita paikkoja tai palveluita alla olevalla lomakkeella tai katso tarkemmat yhteystiedot alta tai vasemmasta navigaatiosta.

Voit antaa lomakkeella palautetta!

Yhteystietosi

* merkityt kentät ovat pakollisia.

Pyydän lisätietoja / tarjousta seuraavista palveluistanne

Lisätietoja tarjouspyyntööni tai viestini Esperille

Pääkaupunkiseutu

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

050 390 9000

Espoon Hoitokoti Gröndal

Yksikönpäällikkö
Jaana Kujala
050 390 9000
jaana.kujala@esperi.fi

Ohjaajat
09 509 2722 

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin

050 304 5010

Espoon Hoitokoti Lipparinne

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin

050-3045010

Espoon Hoitokoti Pisa

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin

050-3045010

Espoon Hoitokoti Honkavaara

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin

050-3045010

Esperi Työkeskus Kauklahti

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin

010 4088 197

Helsingin Hoitokoti Kapteenska

Aluepäällikkö 
Jouni Helen
050 406 2560
jouni.helen@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin

050 3045010

Vantaan Hoitokoti Simonpirtti

Toimipisteen esittely

Riihimäki

Asiakaspalvelu arkisin

050 447 3443

Riihimäen Hoitokoti Kalevanrinne

Toimipisteen esittely

Hämeenlinna

Asiakaspalvelu arkisin

029 080 0712

Hämeenlinnan Hoitokoti Ilovuori

Yksikönpäällikkö
Riikka Niskanen
044 994 4661
riikka.niskanen@esperi.fi

Ohjaajat
029 0800 713

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin

044 9944661

Hämeenlinnan Hoitokoti Ilona

Yksikönpäällikkö
Riikka Niskanen
044 994 4661
riikka.niskanen@esperi.fi

Ohjaajat
029 0800 715 

Toimipisteen esittely

Ikaalinen

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

045 128 2525

Ikaalisten Hoivakoti Luhalahti

Yksikönpäällikkö:
Minna Kankaansivu
puh 045 128 2525
minna.kankaansivu@esperi.fi

Tiiminvetäjä Elina Möller puh 050 356 7626

Hoitajat Itätuuli  045 209 5515
Hoitajat Länsituuli  045 128 2858
Hoitajat Ylätuuli 045 878 1666

Toimipisteen esittely

Jämsä

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

0440 292 082

Jämsän Hoitokoti Koskenpääkoti

Yksikönpäällikkö
Nora Ruokostenpohja
050 407 9306
nora.ruokostenpohja@esperi.fi

Tiiminvetäjä
Suvi-Päivi Asiala
050 527 7291
suvi-paivi.asiala@esperi.fi 

Ohjaajat
0400 399 770

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

0440 292 082

Jämsän Hoitokoti Koskikoti

Yksikönpäällikkö
Nora Ruokostenpohja 
050 407 9306
nora.ruokostenpohja@esperi.fi

Tiimivetäjä
Minna Hiekkavirta
050 375 4822
minna.hiekkavirta@esperi.fi
 

 

 

Toimipisteen esittely

Järvenpää

Asiakaspalvelu arkisin

050 325 8165

Järvenpään Palvelukoti Kivipuisto

Yksikönpäällikkö
Satu Solin
050 325 8165
satu.solin@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

044 316 0100

Uudenmaan Tukitupa

Yksikönpäällikkö
Selja Ollila
044 316 0100
selja.ollila@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Karstula

Asiakaspalvelu arkisin

044 332 2522

Karstulan Hoitokoti Kruukinrinne

Tiiminvetäjä 
Paula Suomensalo
040 182 4460
paula.suomensalo@esperi.fi

Hoitajat
0400 485 574

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin

050 462 1535

Karstulan Hoitokoti Päivölä-Peltola

Yksikönpäällikkö
Marianne Ahonen
050 462 1535
marianne.ahonen@esperi.fi

Hoitajat
014 471 535 

Toimipisteen esittely

Keminmaa

Asiakaspalvelu arkisin

0400 923 357

Keminmaan Hoitokoti Järventaus

Myyntipäällikkö
Miia Heikkinen
050 433 3578
miia.heikkinen@esperi.fi

 




Toimipisteen esittely

Kontiolahti

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

013-824523

Kontiolahden Hoitokoti Kuurnan kartanot

Yksikönpäällikkö
Jukka Örn
050 547 8958
jukka.orn@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Kouvola

Asiakaspalvelu arkisin

046 923 0080

Kouvolan Hoitokoti Koskikara

Marika Seppälä
Myyntipäällikkö
046 923 0080 
marika.seppala@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Loviisa

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

0400 372 434

Loviisan Hoitokoti Mäntyniemi

Yksikönpäällikkö
Mari Lotila
0400 372 434
mari.lotila@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

050 406 2560

Loviisan Hoitokoti Merimetso

Aluepäällikkö
Jouni Helen
050 406 2560
jouni.helen@esperi.fi

 

Toimipisteen esittely

Mikkeli

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

050 535 2272

Mikkelin Hoitokoti Majakka

Yksikönpäällikkö
Mari Kortelainen
050 535 2272
mari.kortelainen@esperi.fi

Majakka
0440 292 066
Tuukkalan kylätie 3-5, 50500 Mikkeli

Rantakylä
0440 338 664,
Hevoshaantie 1, 50600 Mikkeli

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

044 7202 722

Mikkelin Hoitokoti Lounatuuli

Yksikönpäällikkö
Sinikka Liljeberg
044 720 2722
sinikka.liljeberg@esperi.fi

Hoitajat
044 720 2718

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

050 572 0083

Mikkelin Hoitokoti Valkama

Yksikönpäällikkö
Taija Saalasti
0440 292 076
taija.saalasti@esperi.fi

Hoitajat
050 572 0083

Tiiminvetäjä Ankkuri/Kummeli
Anne Hämäläinen 0440 292 073

Tiiminvetäjä Laituri
Jukka Saikkonen 050 562 8349

Toimipisteen esittely

Nokia

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

050 409 7145

Nokian Hoitokoti Villa Niemi

Yksikönpäällikkö
Merja Friman
050 409 7145
merja.friman@esperi.fi

Ikääntyneet (1.krs ja 2.krs)
1.kerros Kuusamakoti 044 720 2710
2.kerros Saarnikoti 044 720 2448

Pihlajakoti, Mielenterveys- ja päihdekuntoutujat (3.krs)
044 7202449

 


 
Toimipisteen esittely

Pori

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

044 538 3526

Porin Hoitokoti Omenapuu

Yksikönpäällikkö
Marika Uusikorpi
044 538 3526
marika.uusikorpi@esperi.fi

Tiiminvetäjä
050 310 1356 

A-talo hoitajat
02 6383 525

B-talo hoitajat
02 6383 526

 

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin

050 3086529

Porin Hoitokoti Varikko

Yksikönpäällikkö
Nina Aksentjeff
050 308 6529
nina.aksentjeff@esperi.fi

Ohjaajat
050 308 6504
050 308 4487

Toimipisteen esittely

Raisio

Asiakaspalvelu arkisin

050 569 1945

pia.kajava@esperi.fi

Raision Hoitokoti Sypressi

Toimipisteen esittely

Riste

Asiakaspalvelu arkisin

044 3296640

Kokemäen Hoitokoti Ratamo

Toimipisteen esittely

Rovaniemi

Asiakaspalvelu arkisin

0400 923 357

Rovaniemen Hoitokoti Sarka

Yksikönpäällikkö
Piia Ollila
050 324 5077
piia.ollila@esperi.fi

Hoitajat
050 5977 687

Toimipisteen esittely

Salo

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

02 727 5050

Salon Rehabia Perniö

Yksikönpäällikkö
Piia Saarela
045 277 1400
piia.saarela@esperi.fi

Tiiminvetäjät
Leena Kemppainen 040 832 6296
Soile Krzywacki 050 911 2540
Toini Tervo-Lindgren 050 911 1801

 

 

 

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

050 571 0907

Salon Hoitokoti

Yksikönpäällikkö
Eija Salo
050 571 0907
eija.salo@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Sastamala

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

045 2016 797

Sastamalan Hoitokoti Hyrkin Puisto

Yksikönpäällikkö
Marja-Riitta Jaakkola 
045 201 6797
marja-riitta.jaakkola@esperi.fi

Tiiminvetäjät
2. krs Timo Ollila 050 361 4295
3. krs Ritva Vastamäki puh 045 860 2788

Ohjaajat
2.krs 045 201 6784
3.krs 045 209 5514

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin

050 572 3111

Sastamalan Hoitokoti Marjalinna

Yksikönpäällikkö
Marjatta Jaakkola
050 572 3111
marjatta.jaakkola@esperi.fi 

Toimipisteen esittely

Tampere

Asiakaspalvelu arkisin

050 3755524

Tampereen Hoitokoti Annala

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

0440 292 087

Tampereen Hoitokoti Rantakallio

Yksikönpäällikkö
Jaana Rytilahti
0440 292 085
jaana.rytilahti@esperi.fi

Toimipisteen esittely

Turku

Asiakaspalvelu arkisin 8-16

050 4336 086

Turun Hoitokoti Pansio

Yksikönpäällikkö
Timo Nuutinen
050-5707759
timo.nuutinen@esperi.fi

Ohjaajat
050 4336 086

Toimipisteen esittely

Asiakaspalvelu arkisin

050 529 6521

Turun Hoitokoti Ratamo

Yksikönpäällikkö
Tanja Vanharanta
050 529 6521
tanja.vanharanta@esperi.fi 

Ohjaajat
050 529 6520 

Toimipisteen esittely

Vaasa

Asiakaspalvelu arkisin

050 569 1945

Vaasan Hoitokoti Ulpukka

Myyntipäällikkö 
Hannele Naumanen
050 574 2389
hannele.naumanen@esperi.fi

Toimipisteen esittely