Missä tapahtuu: Esperi Hoivakoti Luhalahti, Ikaalinen

19

tammikuu

2022

Kahvia ja elämän pieniä iloja

Olemme nauttinneet Luhatuulessa tavallisesta arjesta. Arkeemme on tällä viikolla kuulunut monenlaista mukavaa tekemistä. Olemme nauttineet musiikista, erilaisista arvoituksista aivoja jumpaten, sekä tietysti yhdessäolosta ja mukavista keskusteluista.
Kahvia ja elämän pieniä iloja.

 

 

Kahvia ja elämän pieniä iloja.
Asukkaamme pääsivät myös äänestämään aluevaaleissa jonka jälkeen joimme vaalikahvit.

Viimeisimmät kuulumiset: Esperi Hoivakoti Luhalahti, Ikaalinen

Joulutorttuja
19.11.2023

Joulun odotusta!

Lauantai päivän ratoksi leivoimme perinteisiä joulutorttuja ja kuuntelimme joululauluja! Myös filippiiniläiset hoitajaopiskelijammekin saivat kokea joulutorttujen teon ja maun ensimmäistä kertaa, tykkäsivät!
Prinsessa.
24.9.2023

Prinsessoja, juhlintaa ja yhteistä tekemistä.

Viikolla olemme juhlineet 89-vuotis syntymäpäiviä. Sankari juhli omatekemässä mekossaan. Mekko sai paljon ihailua osakseen, ansaitusti.
Syksykin on edennyt, mutta lämpimiä päiviä on onneksi vielä riittänyt. Yhdessä olemme koristelleet kotia syksyisin kuvin.