Missä tapahtuu: Esperi Hoivakoti Sigrid, Siuntio
15
marraskuu
2021
Marraskuu jo puolivälissä.
Marraskuu on pyörähtänyt vauhdikkaasti käyntiin Hoivakoti Sigridissä. Ihana hoitajamme Ekaterina ottaa päivittäin niin upeita kuvia asukkaista, että näitä kelpaisi esitellä vaikka joka päivä. Tässä teille otteita arjestamme.

Viimeviikolla saimme jälleen nauttia aamupalaksi yöhoitajien valmistamia sämpylöitä. Asukkaille maistuu aina itsetehdyt leipomukset. Ja mikäs saisi paremmin päivän käyntiin kuin maistuva aamiainen.
Isänpäivänäkin on erinäisiä herkkuja tarjoolla, mutta esitellään niitä sitten seuraavassa julkaisussa.
Koirakaverit Elvis ja Bensku huolehtivat asukkaiden turvallisuudesta yövuorossa.
Ja Avi pitää asukkaat pirteinä päivisin. Olemme todella onnekkaita kun meillä käy niin paljon eläimiä asukkaiden luona.
Asukastoverit ja hoitajat ovat läsnä silloin kun heitä tarvitaan. Monet asukkaat saattavat tuntea toisensa jo entuudestaan tai ystävystyä taloon muuttamisen jälkeen.