Missä tapahtuu: Esperi Hoivakoti Sigrid, Siuntio

27

tammikuu

2022

Omaistenilta etäyhteydellä 17.2

Vietämme omaisteniltaa 17.2 klo 15 etäyhteydellä, haluamme esitellä uusimmat tulokset asukastyytyväisyydestä.

Vietämme omaisteniltaa 17.2 klo 15-16 turvallisesti etäyhteydellä.  Esittelemme uusimmat asukastyytyväisyyskyselyn tulokset. Ilmottauduthan mukaan sähköpostiin kirsi.rusila@esperi.fi, lähetän sinulle linkin tilaisuuteen. Mukana keskutelussa aluepäällikkö Marjut Rantanen. Tervetuloa mukaan :-)

Viimeisimmät kuulumiset: Esperi Hoivakoti Sigrid, Siuntio

Hoivakoti Sigrid Siuntio omahoitajuus
27.11.2023

Omahoitajuus

​​​​​​​​​​Omahoitaja on henkilö, jolla on paras kokonaiskuva ja tietämys asiakkaasta. Parhaimmillaan omahoitaja tunteet asukkaansa eletyn elämän laajasti ja osaa hyödyntää tietoa asukkaan arjessa asukkaan kunnon laskiessakin.
Hoivakoti Sigrid Siuntio isä
12.11.2023

Isänpäivä

Ihanaa isänpäivää kaikille isit, isoisät ja muut isähahmot! Meillä Sigridissä on isänpäivä aloitettu herkullisella aamiaisella ja isien muistamisella – isänpäivän kunniaksi päiväkahvilla on tarjolla kakkua ja konjakkia.
Hoivakoti Sigrid Siuntio kohti Halloweeniä
23.10.2023

Värien päivä

Värien päivän kunniaksi päätimme Sigridissä ennen viikonloppua aloittaa Halloween-koristeiden valmistuksen. Asukkaamme saivat halutessaan askarrella Halloween-koristeita. Syksyn värejä saatiin upeasti taltioitua jokaiseen taideteokseen.